It's going to be a big weekend of sport in the Eurobodalla Shire, so we thought we'd give you a one-stop place to keep track of all your favourite sports and teams.
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Batemans Bay Tigers
Game Times for Saturday, July 6 @ Ack Weyman Oval
League Tag: Batemans Bay Tigerettes v Moruya Sharkettes @ 3pm.
First Grade: Batemans Bay Tigers v Moruya Sharks @ 4pm.
Batemans Bay Junior Tigers
The Batemans Bay Junior Tigers will play the Narooma Junior Devils this weekend.
Game Times for Saturday, July 6 @ Mackay Park
All times TBC. Check the club's Facebook page.
Batemans Bay Boars
Game Time for Saturday, July 6 @ Hanging Rock Oval
First Grade: Batemans Bay Boars v Yass Rams @ 2.30pm.
Batemans Bay Junior Boars
Game Time for Saturday, July 6 @ TBC
Under 14s Girls: Batemans Bay Boars v TBC @ TBC
Batemans Bay Seahawks
Game Times for Saturday, July 6 @ Rockley Oval
Women: Bye.
Reserve Grade: Batemans Bay Seahawks v Googong Hogs @ 12pm.
First Grade: Batemans Bay Seahawks v Googong Hogs @ 2.05pm.
Batemans Bay Junior Seahawks
Game Times for Sunday, July 7 @ Hanging Rock Oval
Under 9s: Batemans Bay Seahawks v Bay & Basin Bombers @ 9am.
Under 11s: Batemans Bay Seahawks v Bay & Basin Bombers @ 10.10am.
Under 13s: Batemans Bay Seahawks v Bay & Basin Bombers @ 12.50pm.
Broulee Dolphins
Game Time for Saturday, July 6 @ Captain Oldrey Park
First Grade: Broulee Dolphins v Taralga Tigers @ 2.30pm.
Broulee Junior Dolphins
Game Times for Saturday, July 6
All Fixtures TBC. Check the RugbyXplorer App.
Broulee Moruya Giants
Game Times for Saturday, July 6
Under 14s: Broulee Moruya Giants v Narooma Lions @ 9.10am @ Gundary Oval.
Under 16s: Broulee Moruya Giants v Narooma Lions @ 10.30am @ Gundary Oval.
Reserve Grade: Broulee Moruya Giants v Tathra Sea Eagles @ 10am @ Eden Football Ground.
Moruya Sharks
Game Times for Saturday, July 6 @ Ack Weyman Oval.
League Tag: Moruya Sharketts v Batemans Bay Tigerettes @ 3pm.
Reserve Grade: Bye.
First Grade: Moruya Sharks v Batemans Bay Tigers @ 4pm.
Moruya-Tuross Sharks
The Moruya-Tuross Sharks will play the Bega Roosters this weekend.
Game Times for Saturday, July 6 @ Ack Weyman Oval
All game times TBC. Check the club's Facebook page.
Narooma Lions
Game Times for Saturday, July 6
Under 12s: Bye.
Under 14s: Narooma Lions v Broulee Moruya Giants @ 9.10am @ Gundary Oval.
Under 16s: Narooma Lions v Broulee Moruya Giants @ 10.30am @ Gundary Oval.
Women: Bye.
Seniors: Narooma Lions v Eden Whalers @ 12.45pm @ Eden Football Ground.
Narooma Devils
Game Times for Sunday, July 7 @ Pambula Beach Sporting Complex.
Under 18s: Narooma Devils v Merimbula-Pambula Bulldogs @ 10.30am.
League Tag: Narooma She Devils v Candelo Bemboka Pink Panthers @ 12pm.
Reserve Grade: Narooma Devils v Candelo-Bemboka United @ 1pm.
First Grade: Narooma Devils v Merimbula-Pambula Bulldogs @ 2.30pm.
Narooma Junior Devils
The Narooma Junior Devils will play the Moruya Tuross Sharks this weekend.
Game Times for Saturday, July 6 @ Ack Weyman Oval
All game times TBC. Check the club's Facebook Page.
Eurobodalla Netball Association
All teams have a bye due to school holidays.
Eurobodalla Football Association
Game Times for Wednesday, July 3 @ Gundary Oval
All Age Ladies
Bodalla v Moruya Blues @ 6pm.
Clyde United v Broulee @ 6pm.
Moruya Swans v Moruya Royals @ 7.45pm.
Game Times for Friday, July 5 @ Gundary Oval
All Age Men
Moruya v Broulee @ 6.10pm.
Bodalla v Narooma @ 7.45pm.
Game Times for Sunday, July 7
Under 6 Northern League
Bay City v Bay Strikers @ 9am @ Hanging Rock Oval.
Broulee Stingrays v Clyde Eagles @ 9am @ Captain Oldrey Park.
Under 6 Southern League
Moruya Swans v Moruya Blues @ 9am @ Gundary Oval.
Narooma Rhinos v Broulee Mantarays @ 9am @ Dalmeny Oval.
Broulee Bluerays v Narooma Rebels @ 10am @ Captain Oldrey Park.
Under 7 Northern League
Bay City v Bay Strikers @ 10am @ Hanging Rock Oval.
Moruya Swans v Clyde Eagles @ 10am @ Gundary Oval.
Under 7 Southern League
Bodalla v Narooma Raptors @ 10am @ Bodalla Oval.
Narooma Rascals v Moruya Blues @ 10am @ Dalmeny Oval.
Moruya Royals v Narooma Rockets @ 11am @ Gundary Oval.
Under 8s
Broulee Stingrays v Batemans Bay @ 9am @ Captain Oldrey Park.
Clyde Eagles v Broulee Mantarays @ 9am @ Surfside Oval.
Moruya Swans v Clyde United @ 9am @ Gundary Oval.
Narooma v Moruya Blues @ 9am @ Dalmeny Oval.
Under 9s
Bodalla v Narooma Red Wings @ 10am @ Bodalla Oval.
Broulee v Batemans Bay @ 10am @ Captain Oldrey Park.
Clyde Eagles v Moruya Swans @ 10am @ Surfside Oval.
Moruya Blues v Clyde United @ 10am @ Gundary Oval.
Narooma Red Stars v Moruya Royals @ 10am @ Dalmeny Oval.
Under 10s
Broulee Stingrays v Broulee Mantarays @ 10am @ Captain Oldrey Park.
Clyde United v Moruya Blues @ 10am @ Surfside Oval.
Moruya Swans v Batemans Bay @ 10am @ Gundary Oval.
Bodalla v Narooma @ 11am @ Bodalla Oval.
Under 11s
Clyde United v Narooma @ 11am @ Surfside Oval.
Moruya Blues v Batemans Bay @ 11am @ Gundary Oval.
Under 13s
Bodalla v Narooma @ 10am @ Bodalla Oval.
Clyde United v Moruya Royals @ 10am @ Surfside Oval.
Broulee v Moruya Swans @ 11am @ Captain Oldrey Park.
Moruya Blues v Batemans Bay @ 11am @ Gundary Oval.
Youth Girls
All teams have the bye.
Youth Boys
Bodalla v Moruya Swans @ 1pm @ Bodalla Oval.
Clyde United v Narooma @ 1pm @ Surfside Oval.